Cesty

 • FEMUNDSMARKA (Norsko) 1.2.-10.2.2019

  Lyžařská túra přes Femundsmarku z jihu na sever. Národní park Femundsmarka je jednou z největších nedotčených oblastí divočiny v jižní Skandinávii. 

  PROGRAM:

  Letadlem, vlakem a autobusem do výchozího místa u jezera Femud. Odtud kolem chat Elga, Svukuriset, Rovollen, Langen, Marenvollen do městečka Roros, nejchladnějšího místa v Norsku. Roros byl vyhlášen světovou památkou Unesco. 

  Výprava nevyžaduje mimořádné lyžařské a fyzické schopnosti. Cesta může být náročná z hlediska klimatických podmínek. Požadavek dobrého oblečení a vybavení. Lyže, malé plastové sáňky popřípadě další vybavení mohu zapůjčit. Spaní ve stanech a vaření na benzínových vařičích.  

  TERMÍN:     1.2.(pátek)-10.2.(neděle) 2019, 10 dní 

  CENA:          17 500,-Kč  zahrnuje veškerou dopravu, průvodce, mapy, benzín. 

   

 • SEVERNÍ PÓL- Duben 20198

      

  Dosažení severního pólu vrtulníkem nebo na lyžích. Různé varianty pochodů. Nejpopulárnější je pochod z 89° severní šířky, takzvaný poslední stupeň (cca 111 km, doba pochodu cca 9 dní).

  Všechny výpravy začínají na Špicberkách, odkud se po dvoudenní přípravě letí letadlem na polární stanici Barneo vybudovanou u Severního pólu. Vrtulníkem jsou pak skupiny vysazovány na mořský led podle délky pochodu, klimatických a ledových podmínkách a síle a směru pohybu ledu (driftu). Po dosažení pólu jsou skupiny dopraveny vrtulníkem Mi-8 zpět na Barneo a odtud letadlem na Špicberky

  Od roku 2004 spolupracuji jako průvodce s ruskou agenturou Vicaar pod vedením významného polárníka Viktora Bojarského. Na severním pólu jsem byl devadenáckrát. Jsem první Čech, který došel na lyžích na Severní pól. Na pól jsem provázel účastníky z mnoha zemí, včetně z České republiky. 

  Na vyžádání podám podrobnější informace o všech variantách .


  TERMÍNY:    od 4.do 24.dubna 2019
  CENY:          od 19 700 (vrtulníkem) do 46 700 Euro (na lyžích z 89°s.z.š.).                                                     Poslední stupeň (z 89°) stojí 40 700,-Euro

   

   

  Fotografie ZDE.

  Video ZDE.

   

   
 • ZÁPADNÍ GRÓNSKO 14.6.-30.6.2019

  Nenáročná pěší turistika v oblastech Ilulissatu, ostrova Disko  a Kangerlussuaqu na západním pobřeží Grónska. 

  PROGRAM:

  Autobusem do Kodaně a letadlem do Kangerlussuaqu. Výlet autem nebo na kole k pevninskému ledovci nebo za pižmony a soby. Přelet malým letadlem do Ilulissatu, třetího největšího města. V jeho blízkosti leží zátoka Kangia do níž spadá nejrychleji se pohybující ledovcový splaz na světě. Oblast patří k nejatraktivnějším místům v Grónsku a byla také vyhlášena UNESCEM za světovou přírodní památku. 

  Plavba lodí do Qeqertarsuaqu na ostrově Disko. Pozorování velryb, procházka po pobřeží a výstup na vyhlídkový kopec.

  Návrat do Ilulissatu. Procházky po okolí a kolem zátoky Kangia, půlnoční plavba mezi eisbergy, účast na inuitských slavnostech slunovratu s ochutnávkou tulenního masa. Rybaření v řekách a v moři. Pěší výlet do malé rybářské vesnice Rodbay.

  Výprava nevyžaduje mimořádné fyzické schopnosti. Spí se ve stanech ve volné přírodě a vaří se na benzínových nebo plynových vařičích. Strava z vlastních zdrojů, nebo tuleně a ulovených ryb. Po celý den je světlo a teploty nad nulou. Pro zájemce je možno zajistit ubytování v Ilulissatu, prodloužení pobytu, nebo speciální vyhlídkové lety.

  TERMÍN:     14.6.(pátek)-30.6.(neděle) 2019, 17 dní

  CENA:          56 500,-Kč  zahrnuje veškerou dopravu včetně lodních výletů,                            průvodce, mapy, benzín. Není zahrnut výlet k pevninskému ledovci                                           

  Fotogalerie Zde

   

 • GRÓNSKÉ ŠVÝCARSKO 12.8.-30.8.2019

  Lehká turistika ve východním Grónsku bez těžkých zavazadel. Oblast alpských vrcholů, zaledněných fjordů, ledovců a malých inuitských osad.

  PROGRAM

  Letecky na Island. Prohlídka Reykjaviku. Koupání v bazénu. Po příletu do grónského Kulusuku plavba člunem do  osady Tiniteqilaaq. Výstup na hřeben s výhledy na pevninský ledovec a okolní horskou krajinou. Plavba člunem do Tasilaqu, hlavního střediska východu Grónska. Odtud jednodenní pěší a lodní výlety po okolí. Plavba do Knud Rasmunssen fjordu. Prohlídka Ikatequ, pozůstatku americké základny "Bluie East Two" z 2. světové války. Mohutný fjord Sermiligaaq s ledovci Karale a Knud Rasmussen. Pozorování" Telení" ledovců. Plavba do Sermelik fjordu a Johan Peterson fjordu. Prohlídka opuštěné osady Ikkatteq. Kouzelná krajina se strmými výstupy ledovců. Procházka a oběd u ledovce Hann.

  Výprava nevyžaduje mimořádné fyzické schopnosti. Spí se ve stanech  a vaří se na benzínových nebo plynových vařičích. Strava z vlastních zdrojů, nebo z ulovených ryb a sběru místních hub. Po celý den je světlo a teploty až do 15°C. Pro zájemce je možno zajistit ubytování v Tasilaqu a prodloužení pobytu.

   

  TERMÍN:     12.8.(pondělí)-30.8.(pátek) 2019, 19 dní

  CENA:          59 500,-Kč  zahrnuje dopravu včetně lodních výletů,                                            průvodce, mapy, benzín. Není zahrnuta plavba do Tinitegilaqu a                           Tasilaqu     

   

   

   

 • KOLSKÝ POLOOSTROV (Rusko) 6.9.-16.9.2019

  Pěší turistika na Kolském poloostrově v pohoří Chibiny a Soloveckých ostrovech

  PROGRAM:

  Letadlem do Petrohradu a vlakem do Imandry na okraji horského pásma chibinských hor. Přechod do centra hor na stanici horské služby. Odtud výlety do okolí. Přesun do města Kirovsk. Z města Apatity přejezd vlakem do Kemu a dále lodí na Solovecké ostrovy do přístavu Solovki, kterému vévodí impozantní opevnění soloveckého Kremlu z 15. st. Na kole nebo pěšky po památkách ostrova povětšinou spojených s historií pracovních táborů-gulagů. Projížďka na loďkách po průplavech a jezerech. Možnost rybolovu. Návrat lodí zpět do Kemu, vlakem do Petrohradu a letadlem do Prahy

  Výprava nevyžaduje mimořádné fyzické schopnosti. Spí se ve stanech ve volné přírodě a vaří se na benzínových nebo plynových vařičích. Po většinu dne světlo.

  TERMÍN:    6.9. (pátek)– 16.9.(pondělí) 2019, 11  dní

  CENA:        32 500,- Kč zahrnuje veškerou dopravu, vízum, služby                                          průvodce, benzín do vařičů, mapy

   

  Fotogalerie ZDE.

   

 • OULANKA (Finsko) 21.9-30.9.2018

  Přechod národním parkem Oulanka, který je považovaný za nejkrásnější, nejoblíbenější, nejznámější a největší národní park ve Finsku. Byl založen v roce 1956. Park se rozprostírá nedaleko ruských hranic a severního polárního kruhu na rozhraní severovýchodní Karélie a jižního Laponska.

  PROGRAM:

  Letecky do Kuusamo a místní dopravou do Hautajärvi-výchozího bodu pochodu po Karhunkierros Trail (Medvědí stezka)-nejpopulárnější finské turistické pěší cestě, která je jednou z nejstarších a nejlepších turistických stezek. Až do koncového místa Rukanturi Fell měří 82 km. Vede lestnatou kopcovitou krajinou s řadou jezírek, řek a kaňonů z jednoho místa k druhému. Dobře značená trasa není fyzicky náročná, je dostatek času na fotografování a odpočinek. Zájemci si mohou trasu prodloužit výlety z hlavní cesty například na 12 km Malý medvědí okruh vedoucí ke  kaskádám Myllykoski a Jyrävänjäri. 8 denní pochod končí v lyžařském středisku Ruka. Odtud místní dopravou do Kusuuamo a letadlem do Prahy.

  Přenocování ve stanech popřípadě ve volných chatách a přístřešcích. Vaření z vlastních zásob

  TERMÍN :  21.9.(sobota)-30.9.(pondělí) 2019, 10 dní 

  CENA :       22 500,-Kč zahrnuje veškerou dopravu, průvodce, benzín, mapy

   

Fotogalerie
Anketa
Zůčastnil/a jsem se výpravy s M.Jakešem
 
Hledej
Počty
Právě připojeni - hostů: 16