ŠPICBERSKY NA LYŽÍCH -19.3.-31.3.2017

Nejsevernější lyžování na světě mimo oblast severního pólu. 

PROGRAM:

Letadlem z Prahy přes Oslo do Longyerbyenu na Špicberkách. Odtud pochod na jih na Rusanovovu chatu a kolem pobřeží do ruského hornického střediska Barentsburg. Dále na východ a poté na sever horskými údolími a sedly zpět do Advendálenu, případně ještě severněji horami na severovýchod od Longyerbyenu. Celá okružní trasa bude přizpůsobována místním, především klimatickým a sněhovým podmínkám. Po návratu do Longyerbyenu prohlídka města nebo celodenní výlet do okolí na skútrech nebo se psím spřežením. Návrat letadlem zpět do Prahy.

Výprava nevyžaduje mimořádné lyžařské a fyzické schopnosti. Naopak je nutné mít dobré oblečení a ostatní výstroj. Část vybevení (lyže s vázáním, sáňky, podložky, boty....) je možno zapůjčit. Před odletem bude schůzka na které budou detailně projednány průběh cesty, vybavení, rozdělení do stanů apod. Spí se v opuštěných chatkách, ve stanech nebo u Rusů. Vaří se na benzínových vařičích. Téměř celý den je světlo a teploty se pohybují od -10° do -20°C.

TERMÍN:   19.3.(neděle)-31.3.(pátek) 2017, 13 dní  

CENA:      28 500,-Kč zahrnuje veškerou dopravu,  průvodce,                      mapu, benzín, zbraň a další zabezpečovací prostředky, zapůjčení                          výstroje

Fotogalerie Zde

Filtr na titulek     Počet zobrazených 
Číslo Titulek článku Autor Zobrazení
1 ŠPICBERSKY NA LYŽÍCH-Memoriál Jarmily Mrázové Administrator 962
 
Fotogalerie
Anketa
Zůčastnil/a jsem se výpravy s M.Jakešem
 
Hledej
Počty
Právě připojeni - hostů: 16