ŠPICBERKY NALEHKO-3.7.-14.7.2020

Lehká pěší turistika na Špicberkách. Poslední letní výprava na Špicberky

PROGRAM:

Během jednoho dne letadlem z Prahy do Longyerbyenu na Špicberkách. Jednodenní prohlídka města a příprava na cestu. Následující den plavba výletní lodí do ruského hornického města Barentsburg, které se v posledních letech mění na turistické centrum. Prohlídka města, ochutnávka místního piva, pobyt u ruských přátel. Dvoudenní pochod kolem pobřeží do zátoky Colesbukta. Prohlídka okolí. Poté cca  dvoudenní pochod po náhorních planinách a hřebenech hor s dalekými výhledy do okolní krajiny. V závěru sestup do Medvědího údolí a po cestě podél pobřeží do campu u letiště v Longyerbyenu. Třídení pobyt v okolí s možností celodenní plavby do Pyramiden nebo jiného místa, jízdy se psím spřežením, výstupem na některou výhlídku nad městem nebo jiné aktivity. Večerní let do Osla s následující dopolední prohlídkou Osla. Pozdě odpoledne letadlem do Prahy.

Výprava je určena především pro méně zdatně turisty s dostatkem času na odpočinek během pochodu. Vede nejsnadší trasou z Barentsburgu do Longyerbyenu. Ale je vhodná i pro zdatnější turisty, kteří navíc mohou během pochodu vystoupat na něklteré vrcholy jako je Vesuv, Lindstromfjelletl, nebo Nordenskjoldflellet (1 050 m), který je nejvyšší vrchol v okolí Longyerbyenu.


Nocování ve stanech ve volné přírodě a v campu u letiště. Stravování z vlastních zásob.  Po celý den je světlo. Teploty se pohybují nad nulou v rozmezí 5-15°C.


TERMÍN:   3.7.(pátek) - 14.7.(úterý) 2012, 12 dní


CENA:     32 500,-Kč zahrnuje dopravu včetně lodě do Barentsburgu, 4x camp v Longyerbyenu, průvodce, benzín, mapy, zbraň a další zabezpečovací prostředky, 2x ubytování v campu

Fotogalerie ZDE.

 

 

 

 

 

Filtr na titulek     Počet zobrazených 
Číslo Titulek článku Autor Zobrazení
1 ŠPICBERKY NALEHKO Administrator 546
 
Fotogalerie
Anketa
Zůčastnil/a jsem se výpravy s M.Jakešem
 
Hledej
Počty
Právě připojeni - hostů: 11