SEVERNÍ PÓL- Duben 2023

    

Dosažení severního pólu vrtulníkem nebo na lyžích.  Nejpopulárnější je pochod z 89° severní šířky, takzvaný poslední stupeň (cca 111 km, doba pochodu cca 9 dní, cena 46 500,-Euro).

Všichni účastnící letí letadlem AN-74 ze Špicberk  na polární stanici Barneo vybudovanou u Severního pólu. Vrtulníkem jsou pak vysazeni na mořský led na start lyžařského pochodu, který je závislý na klimatických a ledových podmínkách, síle a směru pohybu ledu (driftu). Po dosažení pólu se vrací účastníci vrtulníkem Mi-8 zpět na Barneo a odtud letadlem na Špicberky.

Od roku 2004 spolupracuji jako průvodce s ruskou agenturou Vicaar pod vedením významného polárníka Viktora Bojarského. Na severním pólu jsem byl devatenáctkrát. Letos půjdu podvacáté. Současně to bude 30 let, když jsem jako první Čech došel na lyžích na Severní pól. Na pól jsem provázel účastníky z mnoha zemí, včetně České republiky. Mezi Čechy to byli například polárník Václav Sůra, cestovatel a spisovatel Petr Horký nebo sportovní redaktor ČT Stanislav Bartůšek.

Případným zájemcům sdělím bližší informace. 


TERMÍNY:    od 3.do 28.dubna 2022
CENY:          od 23 000 (vrtulníkem) do 51 500 Euro (na lyžích z 88°s.z.š.).                                                     Poslední stupeň (z 89°) stojí 46 500,-Euro

 

 

Fotografie ZDE.

Video ZDE.

 

 
Filtr na titulek     Počet zobrazených 
Číslo Titulek článku Autor Zobrazení
1 SEVERNÍ PÓL Administrator 2019
 
Fotogalerie
Anketa
Zůčastnil/a jsem se výpravy s M.Jakešem
 
Hledej
Počty
Právě připojeni - hostů: 19