LÉTO NA ŠPICBERKÁCH 3.8.-13.8.2018

Nejsevernější pěší turistika na světě

PROGRAM: 

Letadlem přes Oslo do Longyerbyenu. Odtud okružní pochod rozmanitou horskou krajinou. Pochod vede i údolími, přes ledovce a částečně i kolem mořského pobřeží. V některých místech brodění menších vodních toků. Při dobrém počasí výstupy na vyhlídkové vrcholy nebo hřebeny jako je například Nordenskiöld (1050 m). V plánu pochodu je i jednodenní okružní pochod bez zátěže. Trasa bude přizpůsobována aktulnímu počasí a fyzickému stavu účastníků. Nejedná se o závod, ale o vnímání okolní krajiny. Navštívíme také ruské hornické středisko Barentsbug, které v posledních letech prochází přestavbou na turistické účely. Je zde pivovar a možnost dát si teplé jídlo a doplnit zásoby. Také si prohledneme známou Rusanovovu chatu v zátoce Colesbuchta a další opuštěné hornické středisko Grumantbyen. Po návratu do Longyerbyenu je prostor pro prohlídku města a okolí, popřípadě i vykonání zajímavého lodního výletu do opuštěného ruského města Pyramiden. Při trošce štěstí lze během plavby spatřit na pobřeží i ledního medvěda. Návrat během jednoho dne stejnou cestou do Prahy.

Přenocování převážně ve stanech, vyjímečně v nouzi v opuštěných domcích, dvě noci v ubytovně v Longyerbyenu, popřípadě jednu noc u ruských přátel v Barentsburgu. Stravování z vlastních zásob. Zhruba v polovině pochodu možnost doplnění zásob v Barentsburgu. Po celý den světlo. Teploty se pohybují v rozmezí 5-15°C. Počasí se během dne může rychle změnit. Pro zájemce možnost prodloužení pobytu.

TERMÍN:   3.8.(pátek) - 13.8.(pondělí) 2018,  11 dní

CENA:    32 500,-Kč zahrnuje veškerou dopravu, průvodce, benzín, mapy, satelitní telefon, zbraň a další zabezpečovací prostředky,

 

 

 

 

 

 

Filtr na titulek     Počet zobrazených 
Číslo Titulek článku Autor Zobrazení
1 Léto na Špicberkách Administrator 1070
 
Fotogalerie
Anketa
Zůčastnil/a jsem se výpravy s M.Jakešem
 
Hledej
Počty
Právě připojeni - hostů: 19