GRÓNSKO NA LYŽÍCH-29.1.-12.2.2020

Lyžařský pochod na západním pobřeží Grónska ve stopách 1.ročníku nejtvrdšího lyžařského závodu na světě Arctic Circle Race. Vzdálenost z Kangerlussuaqu do Sisimiutu cca 150 km. Cesta vede kopcovitou krajinou z velké části i po zamrzlých jezerech a moři a také ve stopách psích spřežení a skútrů. Noclehy ve stanech nebo v malých otevřených chatkách. Pozorování polární záře. Vaření na benzínových vařičích. Vše se veze na malých plastikových saních. Požadavek teplého oblečení a spacích pytlů, teploty mohou klesnout i pod mínus 30°C.

PROGRAM:

Odjezd 29. ledna autobusem z Prahy do Kodaně a odtud následující den letadlem do Kangerlussuaqu, výchozího bodu. Po cca desetidenním pochodu se dojde na západní pobřeží, kde se nalézá 2. největší osídlení v Grónsku-městečko Sisimiut. Jednodenní prohlídka města. Návrat letadlem do Kangerlussuaqu a odtud ten samý den do Kodaně. 

TERMÍN:    29.1.(středa)- 12.2.(středa) 2020,  15 dní 

CENA :       45 000,- zahrnuje veškerou dopravu, zapůjčení                                                          saní a vaků, popřípadě lyží, průvodce, mapy,                                                           zabezpečovací prostředky, benzín.

Filtr na titulek     Počet zobrazených 
Číslo Titulek článku Autor Zobrazení
1 Grónsko na lyžích Administrator 483
2 GRÓNSKO NA LYŽÍCH Administrator 692
 
Fotogalerie
Anketa
Zůčastnil/a jsem se výpravy s M.Jakešem
 
Hledej
Počty
Právě připojeni - hostů: 5