POLÁRNÍ URAL (Rusko) 27.2.-11.3.2018

Lyžařský přechod k nejvyšší hoře Polárního Uralu- Pajeru. Opakování loňského úspěšného přechodu.Výprava se nebude už opakovat.

PROGRAM:

Letadlem do Moskvy a dále vlakem do stanice Eleckaja. Odtud na lyžích  k hoře Pajer (1472.m), pojmenované po teplickém rodáku Juliusu Pajerovi. Od hory pokračování podél západní strany horského masivu na stanici Polární Ural, ležící na hranicích mezi Evropou a Asií. Trasa je závislá na konkrétních a klimatických podmínkách. Po včasném dosažení stanice Polární Ural jízda vlakem na konečnou do Labytnangi, ležící na levém břehu řeky Ob. Přejezd autem na druhou stranu do města Salechard, kde se nachází muzeum s nálezy mamutů. Z Labytnangi návrat vlakem do Moskvy (krátká prohlídka centra) a letadlem do Prahy.

Výprava nevyžaduje mimořádné lyžařské a fyzické schopnosti. Cesta je náročná z hlediska klimatických podmínek. Může být silný vítr a teploty od -15° do -35°C. Požadavek dobrého oblečení a vybavení. Lyže, malé plastové sáňky popřípadě další vybavení mohu zapůjčit. 

Spaní ve stanech a vaření na benzínových vařičích. Jedna popřípadě dvě noci  v ubytovně v Labytnange. 

TERMÍN:     27.2.(úterý) – 11.3.(neděle) 2018, 13 dní 

CENA:         27 000,-Kč zahrnuje veškerou dopravu mimo úsek Polární Ural-      Labytnangi, vízum, průvodce, mapy, benzín,

 

Filtr na titulek     Počet zobrazených 
Číslo Titulek článku Autor Zobrazení
1 Polární Ural 2017 Administrator 483
 
Fotogalerie
Anketa
Zůčastnil/a jsem se výpravy s M.Jakešem
 
Hledej
Počty
Právě připojeni - hostů: 3