SKARVHEIMEN (Norsko) 26.1-4.2.2018

Lyžařský přechod horské oblasti Skarvheimen, která leží severně od známé planiny Hartangervidda.  Je to krásná horská oblast s širokými údolími, plošinami a drsnými vrcholy. Patří do ní i Hardangerjokulen, který je šestý největší ledovec v Norsku.

PROGRAM:

Autobusem z Prahy a vlakem z Osla do Finse,  nejvýše položené železniční stanice v Norsku. Tam začíná téměř šestidenní lyžařská túra směřující na sever od Finse. Terén nabízí velkou kombinaci kopcovitých vrcholů a vysokých horských plošin. Občas je cesta náročná, ale s velkými odměnami  velkolepých pohledů. Cesta vede přes několik chat, které jsou v tuto roční dobu zavřené a zasněžené. Trasa bude závislá na aktuálních klimatických a sněhových podmínkách. Plánovaný cíl je železniční stanice Haugastol, odkud je návrat vlakem do Osla a letadlem do Prahy.

Výprava vyžaduje průměrné lyžařské schopnosti. Požadavek dobrého oblečení a vybavení. Lyže, malé plastové dětské sáňky, popřípadě i další vybavení mohu zapůjčit. Spaní ve stanech a vaření na benzínových vařičích

TERMÍN :  26.1.(pátek)-4.2.(neděle) 2018, 10 dní

CENA:       16 000,-Kč zahrnuje veškerou dopravu, průvodce, mapy

Filtr na titulek     Počet zobrazených 
Číslo Titulek článku Autor Zobrazení
1 Skarvheimen Administrator 201
 
Fotogalerie
Anketa
Zůčastnil/a jsem se výpravy s M.Jakešem
 
Hledej
Počty
Právě připojeni - hostů: 13