GRÓNSKÉ ŠVÝCARSKO 12.8.-30.8.2019

Lehká turistika ve východním Grónsku bez těžkých zavazadel. Oblast alpských vrcholů, zaledněných fjordů, ledovců a malých inuitských osad.

PROGRAM

Letecky na Island. Prohlídka Reykjaviku. Koupání v bazénu. Po příletu do grónského Kulusuku plavba člunem do  osady Tiniteqilaaq. Výstup na hřeben s výhledy na pevninský ledovec a okolní horskou krajinou. Plavba člunem do Tasilaqu, hlavního střediska východu Grónska. Odtud jednodenní pěší a lodní výlety po okolí. Plavba do Knud Rasmunssen fjordu. Prohlídka Ikatequ, pozůstatku americké základny "Bluie East Two" z 2. světové války. Mohutný fjord Sermiligaaq s ledovci Karale a Knud Rasmussen. Pozorování" Telení" ledovců. Plavba do Sermelik fjordu a Johan Peterson fjordu. Prohlídka opuštěné osady Ikkatteq. Kouzelná krajina se strmými výstupy ledovců. Procházka a oběd u ledovce Hann.

Výprava nevyžaduje mimořádné fyzické schopnosti. Spí se ve stanech  a vaří se na benzínových nebo plynových vařičích. Strava z vlastních zdrojů, nebo z ulovených ryb a sběru místních hub. Po celý den je světlo a teploty až do 15°C. Pro zájemce je možno zajistit ubytování v Tasilaqu a prodloužení pobytu.

 

TERMÍN:     12.8.(pondělí)-30.8.(pátek) 2019, 19 dní

CENA:          59 500,-Kč  zahrnuje dopravu včetně lodních výletů,                                            průvodce, mapy, benzín. Není zahrnuta plavba do Tinitegilaqu a                           Tasilaqu     

 

 

 

Filtr na titulek     Počet zobrazených 
Číslo Titulek článku Autor Zobrazení
1 GRÓNSKÉ ŠVÝCARSKO-15.6.-27.6.2019 Administrator 192
 
Fotogalerie
Anketa
Zůčastnil/a jsem se výpravy s M.Jakešem
 
Hledej
Počty
Právě připojeni - hostů: 23