PATAGONIE A OHŇOVÁ ZEMĚ 10.3.-27.3.2023

Výlet do Patagonie a Ohňové zemi. 

Po přistání v Buenos Aires pokračujeme letadlem do Ushuai, hlavního střediska Ohňové země. Návštívíme NP Tierra del Fuego. Podnikneme pěší procházky k ledovci Martial a k jezeru Esmeralda a plavbu výletní lodí po kanálu Beaglea

Poté přejedeme  přes Magellanský průliv do Punto Arenas, odkud se přeplavíme na ostrov Magdalena, kde se nacházejí největší kolonie tučňáků magellanských.

Přes Puerto Natales dojedeme do NP Torres del Paine s jeho největší dominantou- třech skalních věží Tres Torres

Nakonec navštívíme dvě lokality v NP Los Glaciares. Napřed podnikneme túru k jezeru Torre pod stejnojmennou horou vyhledávanou horolezci a pak se přesunume pod nejznámější skalní útvar Fitz Roy (3 375m). Poté přejedeme k jednomu z nekrásnějších ledovců na světě Perito Moreno,kde budeme zvláště obdivovat odlamující se bloky ledu z jeho okrajů. 

Z El Calafate odlétáme do Buenos Aires a dále do Vídně

TERMÍN : 10.3.-26.3.2023  17 dní, z toho 10 pracovních

CENA : 62 500,-Kč zahrnuje veškerou leteckou a autobusovou dopravu a průvodce, V ceně není ubytování, vstupy do národních parků a plavby loděmi. Předpokladané výdaje by neměly přesáhnout 8 000,-Kč a jsou závislé na zvoleném způsobu ubytování.

Vzhledem na měnící se termíny letů a cen letenek a také s ohledem, že 26. ledna odlétám na sólovou extremní výpravu do Kanady, z které se vracím až 2. března je nutno podat přihlášku co nejdříve. Bližší informace sdělím osobně zájemcům.

 

Filtr na titulek     Počet zobrazených 
Číslo Titulek článku Autor Zobrazení
1 Patagonie Administrator 266
 
Fotogalerie
Anketa
Zůčastnil/a jsem se výpravy s M.Jakešem
 
Hledej
Počty
Právě připojeni - hostů: 11