ZÁPADNÍ GRÓNSKO 15.6.-28.6.2018

Nenáročná pěší turistika v oblastech Ilulissatu, ostrova Disko  a Kangerlussuaqu na západním pobřeží Grónska. 

PROGRAM:

Autobusem do Kodaně a letadlem do Kangerlussuaqu. Výlet autem nebo na kole k pevninskému ledovci nebo výlet za pižmony a soby. Přelet malým letadlem do Ilulissatu, třetího největšího města. Plavba lodí do Qeqertarsuaqu na ostrově Disko. Pozorování velryb, procházka po pobřeží a výstup na vyhlídkový kopec.

Návrat do Ilulissatu, v jehož blízkosti leží zátoka Kangia do níž spadá nejrychleji se pohybujícící ledovcový splaz na světě (cca 30 metrů za den). Oblast patří k nejatraktivnějším místům v Grónsku a byla také vyhlášena UNESCEM za světovou přírodní památku. Procházky podél ledovci vyplněné zátoky Kangia, plavba lodí mezi ohromnými ledovci v zálivu Disko do rybářské osady Illimanaq, účast na inuitských slavnostech svátku slunovratu. Na závěr pobyt na tábořišti s možností lovu ryb. Odtud nalehko dvoudenní výlet k jedné otevřené chatě pod horami nebo do  osady Rodbay.

Přelet do Kangerlussuaqu s možností dalšího výletu do okolí. Následující den letadlem do Kodaně a autobusem do Prahy.

Výprava nevyžaduje mimořádné fyzické schopnosti. Spí se ve stanech ve volné přírodě a vaří se na benzínových nebo plynových vařičích. Strava z vlastních zdrojů, nebo tuleně a ulovených ryb. Po celý den je světlo a teploty mohou být až 20°C. Pro zájemce je možno zajistit ubytování v Ilulissatu, prodloužení pobytu, nebo speciální vyhlídkové lety.

TERMÍN:     15.6.(pátek)-28.6.(čtvrtek) 2018, 15 dní

CENA:         58 500,-Kč zahrnuje veškerou dopravu, průvodce, mapy, benzín,                                            Není zahrnut výlet k pevninskému ledovci                                           

Fotogalerie Zde

 

Filtr na titulek     Počet zobrazených 
Číslo Titulek článku Autor Zobrazení
1 ZÁPADNÍ GRÓNSKO Administrator 629
 
Fotogalerie
Anketa
Zůčastnil/a jsem se výpravy s M.Jakešem
 
Hledej
Počty
Právě připojeni - hostů: 5