ZÁPADNÍ GRÓNSKO 14.6.-30.6.2019

Nenáročná pěší turistika v oblastech Ilulissatu, ostrova Disko  a Kangerlussuaqu na západním pobřeží Grónska. 

PROGRAM:

Autobusem do Kodaně a letadlem do Kangerlussuaqu. Výlet autem nebo na kole k pevninskému ledovci nebo za pižmony a soby. Přelet malým letadlem do Ilulissatu, třetího největšího města. V jeho blízkosti leží zátoka Kangia do níž spadá nejrychleji se pohybující ledovcový splaz na světě. Oblast patří k nejatraktivnějším místům v Grónsku a byla také vyhlášena UNESCEM za světovou přírodní památku. 

Plavba lodí do Qeqertarsuaqu na ostrově Disko. Pozorování velryb, procházka po pobřeží a výstup na vyhlídkový kopec.

Návrat do Ilulissatu. Procházky po okolí a kolem zátoky Kangia, půlnoční plavba mezi eisbergy, účast na inuitských slavnostech slunovratu s ochutnávkou tulenního masa. Rybaření v řekách a v moři. Pěší výlet do malé rybářské vesnice Rodbay.

Výprava nevyžaduje mimořádné fyzické schopnosti. Spí se ve stanech ve volné přírodě a vaří se na benzínových nebo plynových vařičích. Strava z vlastních zdrojů, nebo tuleně a ulovených ryb. Po celý den je světlo a teploty nad nulou. Pro zájemce je možno zajistit ubytování v Ilulissatu, prodloužení pobytu, nebo speciální vyhlídkové lety.

TERMÍN:     14.6.(pátek)-30.6.(neděle) 2019, 17 dní

CENA:          56 500,-Kč  zahrnuje veškerou dopravu včetně lodních výletů,                            průvodce, mapy, benzín. Není zahrnut výlet k pevninskému ledovci                                           

Fotogalerie Zde

 

Filtr na titulek     Počet zobrazených 
Číslo Titulek článku Autor Zobrazení
1 ZÁPADNÍ GRÓNSKO Administrator 907
 
Fotogalerie
Anketa
Zůčastnil/a jsem se výpravy s M.Jakešem
 
Hledej
Počty
Právě připojeni - hostů: 12