ZÁPADNÍ GRÓNSKO -16.6.-29.6.2017

Nenáročná pěší turistika v oblastech Ilulissatu a Kangerlussuaqu na západním pobřeží Grónska. 

PROGRAM:

Autobusem do Kodaně a letadlem do Kangerlussuaqu v Grónsku. Výlet za pižmony a soby k Fergusonovu jezeru a Granátové hoře. Přelet malým letadlem do Ilulissatu, třetího největšího města, v jehož blízkosti se nachází zátoka Kangia do níž spadá nejrychleji se pohybující ledovcový splaz na světě (až 30 m za den). Oblast patří k nejatraktivnějším místům v Grónsku a byla také vyhlášena UNESCEM za světovou přírodní památku. Procházky podél ledovci vyplněné zátoky Kangia, plavba lodí mezi ohromnými ledovci v zálivu Disko, účast na inuitských slavnostech svátku slunovratu, výlet k rybářské vesnici Rodbay a možnost rybolovu.

Přelet do Kangerlussuaqu. Výlet na kole k okraji grónského ledovcového štítu. Pozorování odlamujících se okrajů ledovce a procházka po ledovci. Návrat letadlem do Kodaně a autobusem do Prahy.

Výprava nevyžaduje mimořádné fyzické schopnosti. Spí se ve stanech ve volné přírodě nebo v campu. Vaření z vlastních zdrojů na benzínových nebo plynových vařičích. Po celý den je světlo a teploty mohou být až 20°C. Před odjezdem bude schůzka, na které budou detailně projednány průběh cesty, vybavení, rozdělení do stanů apod. Pro zájemce je možno zajistit ubytování v Ilulissatu, prodloužení pobytu, nebo speciální vyhlídkové lety.

TERMÍN:     16.6.(pátek)-29.6.(čtvrtek) 2017, 14 dní

CENA:           49 500,-Kč zahrnuje dopravu, průvodce, mapy, benzín,                                             3x camp v Ilulissatu, pronájem kola

Fotogalerie Zde

 

Filtr na titulek     Počet zobrazených 
Číslo Titulek článku Autor Zobrazení
1 ZÁPADNÍ GRÓNSKO Administrator 501
 
Fotogalerie
Anketa
Zůčastnil/a jsem se výpravy s M.Jakešem
 
Hledej
Počty
Právě připojeni - hostů: 13